Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Консультації фахівців
Донецьк

Показники

системи національних рахунків

 

Система національних рахунків (СНР) –  це сукупність показників послідовного та взаємопов’язаного опису найважливіших процесів і явищ економіки: виробництва, доходів, споживання, нагромадження капіталу та фінансів.

Національні рахунки розробляються Державною службою статистики згідно з стандартом системи національних рахунків (СНР), прийнятим у 1993 році.

СНР відображає розвиток економіки на різних стадіях процесу відтворення, показує рух товарів і послуг, а також стан виробництва та використання валового внутрішнього продукту (валової доданої вартості).

Основним узагальнюючим показником, який характеризує рівень розвитку держави та її економічне становище, є валовий внутрішній продукт (ВВП). На стадії виробництва він визначається як різниця між випуском у ринкових цінах і проміжним споживанням у цінах покупців або як сума валових доданих вартостей видів економічної діяльності та податків на продукти за виключенням субсидій на продукти.

Випуск – це вартість товарів і послуг, що є результатом виробничої діяльності одиниць-резидентів, включаючи  домашні господарства, у звітному періоді.

Проміжне споживання містить витрати на товари та послуги, які використані інституційними одиницями для виробничих потреб.

Валова додана вартість (ВДВ) розраховують як різницю між випуском і проміжним споживанням. Вона містить у собі первинні доходи, що створюються учасниками виробництва і розподіляються між ними.

Оплата послуг фінансових посередників визначається як різниця між доходами від власності, отриманими фінансовими посередниками (за виключенням чистого доходу, одержаного від інвестування їх власних  коштів) і відсотками, сплаченими їх кредиторам.

Величина чистих податків на продукти визначається як різниця між сумою податків на продукти та субсидій на продукти.

Податки на продукти включають податки, величина яких безпосередньо залежить від кількості чи вартості товарів і послуг, вироблених, реалізованих або імпортованих виробничою одиницею-резидентом.

Субсидії на продукти – це відшкодування з державного бюджету підприємствам у порядку державного регулювання цін на сільськогосподарську та іншу продукцію для покриття поточних збитків підприємств, поліпшення їхнього фінансового стану шляхом поповнення оборотних коштів або компенсації окремих витрат. 

Динаміку й обсяги структурних зрушень в економіці регіонів України характеризує валовий регіональний продукт (ВРП), який є узагальнюючим показником економічного і соціального розвитку регіону. ВРП регіону складають із суми валових доданих вартостей усіх видів економічної діяльності, його скориговують на величину непрямо вимірюваних послуг фінансового посередництва та податків за виключенням субсидій на продукти.

 

 

 

Головне управління статистики

у Донецькій області,

22 червня 2012р.

 

 

 

        
  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.