Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Консультації фахівців
До відома складачів звітності з питань статистики праці

До відома складачів звітності з питань статистики праці

 

Організація державних статистичних спостережень з праці  

 

Респондентами державного статистичного спостереження з праці є юридичні особи та їхні відокремлені підрозділи (далі – підприємства) незалежно від організаційно-правової форми господарювання.

Починаючи з 2010 року з метою забезпечення користувачів актуальною надійною інформацією з урахуванням необхідності зменшення навантаження на респондентів та скорочення витрат на її збір і розробку спостереження здійснюється з використанням комбінованого підходу, який полягає в наступному. Суцільному обстеженню підлягають усі  підприємства з середньою кількістю працюючих (включаючи позаштатних) 50 осіб і більше. Малі підприємства з кількістю працюючих від 10 до 49 осіб уключаються до сукупності обстеження на основі вибіркового методу. Підприємства з кількістю працюючих менше 10 осіб, а також наймані працівники фізичних осіб-підприємців, поточними спостереженнями з праці не охоплюються.

Сукупність, що підлягає обстеженню, визначається Держстатом України згідно з показником кількості працівників. Кількість та перелік обстежуваних одиниць формується на підставі ЄДРПОУ, доповненого даними державних статистичних спостережень щодо кількості найманих працівників.

 

Принципи відбору малих підприємств

 

Формування сукупності малих підприємств для реалізації поточних спостережень з питань статистики праці здійснюється з використанням випадкового відбору. Відбираються підприємства, які представляють надійні оцінки показників для кожного з регіонів України та видів економічної діяльності (на рівні секцій та підсекцій за класифікацією видів економічної діяльності – КВЕД). Винятком є підприємства, що здійснюють діяльність за видом "Рибальство та рибництво" а також "Виробництво коксу, продуктів нафтоперероблення", які через невелику кількість та нерівномірне розташування за регіонами обстежуються на суцільній основі.

З метою зниження звітного навантаження на малі підприємства передбачено схему ротації (заміни) підприємств у вибірці, відповідно до якої половина вибіркової сукупності раз на рік змінюється – заміщується новими одиницями спостереження. Тобто кожне підприємство, яке потрапило у вибірку, обстежується два роки поспіль, після чого для підприємств передбачено перерву до 5 років. Тривалість такої перерви залежить від багатьох факторів, зокрема, кількості підприємств у відповідному виді діяльності або на певній адміністративній території (район), рівня надійності отриманих результатів та інших.

У зв’язку з переходом у 2013 році на КВЕД 2010 можливо порушення схеми ротації для певної частини відібраних одиниць. Отже деякі респонденти, які звітували протягом двох років, знову потраплять до вибіркової сукупності 2013 року.

 

Організація обстеження підприємств

з питань заборгованості з виплати заробітної плати

 

Респондент, який станом на 1 січня п.р. повідомив про наявність заборгованості із заробітної плати, повинен надалі щомісяця надавати звіт до повного погашення боргу. Підприємство, яке повністю розрахувалося з працівниками по заробітній платі у звітному періоді, підтверджує відсутність боргу шляхом надання звіту з нульовими даними розділу ІІ форми № 1-ПВ (місячна) "Звіт з праці". У наступних періодах у разі відсутності заборгованості можливо замість нульового звіту повідомити про це листом

Порядок подання звітності з праці

 

Порядок надання підприємствами статистичної звітності з праці визначено в Інструкції зі статистики кількості працівників (далі – Інструкція), затвердженій наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 та зареєстрованій Міністерством юстиції України 30.11.05 за №1442/11722 (зі змінами).

Зокрема пунктом 1.2. Інструкції передбачено для юридичної особи подання статистичної звітності з праці за місцезнаходженням, включаючи дані щодо відокремлених та структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць тощо), які розташовані на одній з нею адміністративній території (місто, район).

Відокремлені підрозділи, розташовані на іншій адміністративній території, ніж їхнє головне підприємство, подають форми державних статистичних спостережень з праці безпосередньо органу державної статистики за місцезнаходженням.

Якщо підприємство має структурні підрозділи, що розташовані на іншій адміністративній території або займаються іншими видами діяльності, ніж саме підприємство, та складають значну питому вагу (не менше 30%) у загальній кількості працівників, підприємство подає органу державної статистики за своїм (юридичної особи, відокремленого підрозділу) місцезнаходженням форми державних статистичних спостережень з праці щодо структурних підрозділів із зазначенням їхньої території розташування та виду економічної діяльності.

У разі невідповідності юридичної та фактичної адреси місцезнаходження підприємства звіт подається за фактичною адресою (місцем здійснення виробничої діяльності або розташування офісу).

 

 

 

        
  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.